ÜDY1 Belgesi Nedir?

ÜDY1 Belgesi Nedir?

ÜDY1 Belgesi nedir, ÜDY1 Belgesi nasıl alınır, ÜDY 1 Belgesini kimler alabilir ya da ÜDY 1 Belgesini kimler almalıdır, ÜDY 1 Belgesi fiyatı nedir ve ÜDY 1 Belgesi için gereken şartlar nelerdir gibi ÜDY Kurs Merkezimize en sık yöneltilen soruları bu makalemizde ayrıntılı bir şekilde açıklayarak yanıtlayacağız.

ÜDY 1 Belgesi Nedir?

ÜDY1 Belgesi Nedir sorusunu soruyor ve ÜDY1 Belgesi sahibi olmak için gereken adımları merak ediyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

Kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ÜDY 1 Belgesi vermeye yetkili kurumdur. Bölgesinde en çok tercih edilen kurumdur; ÜDY Belgesi dışında ODY Belgesi ve SRC Belgesi tarafında da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

ÜDY1 Belgesi Başvuru ve ÜDY 1 Belgesi Müracaat edecek kişilerden istenilen ilk şart en az lise mezunu olmasıdır ve bunun beraberinde 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi hususlardan sicil kaydının bulunmaması önem arz etmektedir.

ÜDY 1 Belgesi;

ÜDY 1 Belgesi nedir, Uluslararası Yolcu Taşımacılığı faaliyeti gösteren ilgili yetki belgesine sahip olan firmaların müdür, yönetici, şef veya yetkili personelin firma faaliyetlerini yerine getirmesinde gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Firmaların faaliyetlerini sürdürebilmesi için almak zorunda olduğu bu belgeye kişiler bireysel olarak da sahip olabilirler.

ÜDY1 Belgesi
ÜDY1 Belgesi

ÜDY 1 Belgesi Nedir ve ÜDY 1 Gerektiren Yetki Belgeleri Nelerdir?

Yapılan işin şekline ve işin yapıldığı bölgeye göre uygun yetki belgesi sahibi firmaların bünyelerinde Üst Düzey Yönetici ve/veya Orta Düzey Yönetici istihdam etmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda ÜDY1 Belgesine sahip olması gereken yetki belgelerini açıklayacağız.

  • B1 Yetki Belgesi,

sahibi firmalar bünyelerinde ÜDY1 Belgesine sahip bir Üst Düzey Yönetici istihdam etmek zorundadır. ÜDY 1 Belgesine sahip bir üst düzey yönetici istihdam edilmemesi halinde firmaya uygulanacak idari para cezasının yanında firmanın yetki belgelerinin sınırlandırılması veya firma yetki bölgesinin kısıtlanması gibi yaptırımlar ile karşılaşması olası bir durumdur. ÜDY 1 Belgesi ve diğer ÜDY Belgeleri hakkındaki merak ettiğiniz bilgilere ÜDY Kurs Merkezi internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ODY Belgesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi edebilirsiniz.

ÜDY1 Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY1 Belgesi nedir sorusunun ardından en çok merak konusu olan bir diğer soru da ÜDY1 Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. Siz değerli okurlarımız için merak edilen ÜDY Belgesi fiyatları hakkında bilgi vermek isteriz.

  • ÜDY 1 Belgesi fiyatı Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 13.490,00 TL‘dir.
  • ÜDY 2 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 11.928,00 TL‘dir.
  • ÜDY 3 Belgesi fiyatı Uluslararası Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 14.768,00 TL‘dir.
  • ÜDY 4 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 12.070,00 TL‘dir.

ÜDY Belgeleri kapsamları gereği ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesini kapsar.

Yani ÜDY 1 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY1 Belgesini Yurtiçi yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY 2 Belgesi ve ayrıca ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesi yerine de kullanabilir.

Aynı zamanda ÜDY 3 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY 3 Belgesini Yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY 4 Belgesi ve ayrıca ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi yerine de kullanabilir.

Unutulmamalıdır ki sahip olunan her belge yalnızca tek belge olarak kullanılabilir. Yani ÜDY1 Belgesi sadece ÜDY1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ya da ODY 2 Belgesi olarak kullanılabilir. Aynı anda birden fazla belge kullanılamaz.

ÜDY1 Belgesi
ÜDY1 Belgesi

ÜDY 1 Belgesini Kimler Alabilir?

  • Uluslararası Yolcu Taşımacılığı yapan şirket ve firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelleri,
  • Uluslararası Yolcu Taşımacılığı sektöründe çalışan personeller ve çalışmak isteyen kişiler,
  • Turizm öğrenimi mezunları ya da okuyan öğrenciler,
  • Turizm sektöründe iş bulmak isteyen kişiler,
  • En az lise mezunu olan herkes

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumlara başvuru yaparak ve gerekli olan şartları yerine getirerek ÜDY 1 Belgesi olan Uluslararası Yolcu Taşımacılığı belgesini alabilirler.

ÜDY1 Belgesi Nasıl Alınır?

ÜDY 1 Belgesi almak uzun bir süreç gibi düşünülse de düşünülenin aksine yaklaşık 1 Ayda ÜDY 1 Belgesi almak mümkündür. ÜDY 1 eğitimi ve ÜDY 1 Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz sayesinde 1 Ayda ÜDY 1 Belgesine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken  +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşerek 1 Ayda ÜDY 1 Belgesi almak için detayları öğrenebilirsiniz.

ÜDY1 Belgesi için Gereken Şartlar Nelerdir?

ÜDY 1 Belgesi nedir sorusunu yanıtladığımıza göre ÜDY1 Belgesi için gereken şartları inceleyelim;

Başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin en az lise mezuniyeti şartını yerine getirmiş olması gerekmektedir. ÜDY1 Belgesi almak için başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin  4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi konulardan sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca ÜDY1 Belgesinin ÜDY 1 Belgesi vermeye yetkili gerekli Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili bir kurum olmalıdır. Aksi takdirde ÜDY 1 Belgesi geçerli olmayacak ve yapılan incelemelerde firmanın Uluslararası Yolcu Taşımacılığı faaliyetleri sekteye uğrayacak ve firma idari para cezası yaptırımına maruz kalacaktır. 

Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetlerine +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşebilir ve ÜDY 1 Belgesi ile ilgili değil ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi, ÜDY 4 Belgesi, ODY Belgesi ve SRC Belgesi hakkındaki tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

ÜDY1 Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY 1 Belgesi Nedir sorusunu açıkladığımıza göre ÜDY 1 Belgesini nereden almalısınız buna değinelim. ÜDY 1 Belgesi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, ÜDY 1 Belgesi vermeye yetkili ÜDY Kurslarından alınmalıdır. Sanılanın aksine ÜDY1 Belgesi almak uzun süre gerekmez. Yaklaşık 1 Ayda ÜDY1 Belgesi sahibi olabilirsiniz. Her sınav döneminde güncellenen ders içeriklerimiz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde sizler de 1 Ayda ÜDY 1 Belgesi sahibi olabilirsiniz.

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi alma sürecinin uzun sürdüğü düşünülmektedir. Ancak sanılanın aksine ÜDY Belgesi 1 Ayda alınan bir Mesleki Yeterlilik Belgesi türüdür. Her yıl güncellenen ÜDY Belgesi Fiyatları ile ilgili de 2024 ÜDY Belgesi Fiyatları yazımızı inceleyerek geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi haricinde Eğitim Kurumlarımız ODY Belgesi vermeye de yetkili ve Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim kurumlarından bir tanesidir. ÜDY Kurs Merkezi sitemizden edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak ODY Belgesi hakkında edinmek istediğiniz bilgiler ve talepleriniz için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Artan belge fiyatlarından etkilenmemek ve sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan yetkili personellerimiz ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın