ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar? 2024

ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar? 2024

Bu makalemizde ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar sorunuza ayrıntılı bir şekilde yanıtlayacağız. Yapılan işin kapsamına göre farklı ÜDY Belgeleri olduğundan ÜDY Belgesi fiyatını detaylı bir şekilde inceleyerek sizlere anlatacağız. ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar sorusuna yanıt vermeden önce ÜDY Belgelerini ayrıntılı bir şekilde incelemekte fayda var.

ÜDY Belgeleri; 

ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi olarak farklı faaliyetler için yük, eşya ve kargo taşımacılığı veya yolcu taşımacılığı faaliyetini icra eden firmalar tarafından sahip olması gereken belgelerdir.

 • ÜDY 1 Belgesi; Uluslararası Yolcu Taşımacılığı faaliyeti yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.
 • ÜDY 2 Belgesi; Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı faaliyeti yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.
 • ÜDY 3 Belgesi; Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyeti yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.
 • ÜDY 4 Belgesi; Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyeti yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar

ÜDY Belgesi vermeye yetkili kurumumuz ÜDY Belgeleri haricinde siz değerli okurlarımızı ODY Belgeleri hakkında da bilgilendirmeye devam ediyor. ODY Belgeleri hakkında bilgi almak için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ÜDY Belgesi Kapsamları Nedir?

ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesini kapsamaktadır. Yani ÜDY 1 Belgesine sahip olan kişi dolaylı olarak ÜDY 2 Belgesine de sahip olmuş olacaktır. Böylelikle Uluslararası Yolcu Taşımacılığı için kullanılan ÜDY 1 Belgesini; Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı için kullanılan ÜDY 2 Belgesi yerine kullanabilir. Kısaca ÜDY 1 Belgesini alan bir kişi ÜDY 2 Belgesi almasına gerek kalmayacaktır. 

ÜDY 3 Belgesi, ÜDY 4 Belgesini kapsamaktadır. Yani ÜDY 3 Belgesine sahip olan kişi dolaylı olarak ÜDY 4 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylelikle Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı için kullanılan ÜDY 3 Belgesini; Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı için kullanılan ÜDY 4 Belgesi yerine kullanabilir. Kısaca ÜDY 3 Belgesini alan bir kişi ÜDY 4 Belgesi almasına gerek kalmayacaktır.

ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar

Aynı zamanda firmalar bazı durumlarda faaliyetlerini sürdürmek için hem ÜDY Belgesi hem de ODY Belgesi çalıştırmak zorundadır. Böyle durumlarda iki ayrı belge gerekmektedir. Kısaca; ÜDY 1 Belgesini ODY 1 Belgesi veya ODY 2 belgesi yerine, ÜDY 3 Belgesini de ODY 1 Belgesi veya ODY 2 Belgesi yerinde kullanabilmektedir. Unutulmamalıdır ki her belge yalnızca bir belge yerine kullanılabilir. ÜDY 1 Belgesi sahibi hem ÜDY Belgesi hem de ODY Belgesi olarak kullanamaz, bu iki belgeden yalnızca biri yerine kullanabilir.

ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY Belgelerinin kapsamı gereği; firmanın yaptığı işe ve hizmet gösterdiği bölgeye göre hangi ÜDY Belgesine ihtiyacı olduğuna karar verdikten sonra sorulan ilk soru ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. ÜDY Belgeleri bölge ve yapılan iş göz önüne alındığında verilen eğitim süresi, eğitim materyali ve eğitim süreci farklılığından dolayı ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi fiyatları da farklılık göstermektedir.

ÜDY Belgeleri ders saat süreleri aşağıdaki gibidir;

 • ÜDY 1 Belgesi ders saati: 95 saattir.
 • ÜDY 2 Belgesi ders saati: 84 saattir.
 • ÜDY 3 Belgesi ders saati: 104 saattir.
 • ÜDY 4 Belgesi ders saati: 85 saattir.

ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar sorusuna gelirsek. 2024 ODY Belgeleri fiyatları listesi aşağıdaki gibidir;

 • ÜDY 1 Belgesi Fiyatı:  13.490,00 TL’dir.
 • ÜDY 2 Belgesi Fiyatı:  11.928,00 TL’dir.
 • ÜDY 3 Belgesi Fiyatı:  14.768,00 TL’dir.
 • ÜDY 4 Belgesi Fiyatı:  12.070,00 TL’dir.
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar

Unutulmamalıdır ki ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesini; ÜDY 3 Belgesi, ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesini kapsamaktadır. Böylece ÜDY 1 Belgesi alan bir kişi ÜDY 2 Belgesi, ODY 1 Belgesi ve ODY 2 Belgesini almış sayılacaktır. Aynı zamanda ÜDY 3 Belgesi alan bir kişi ÜDY 4 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesini almış sayılacaktır.

Ancak unutulmamalıdır bir belge sadece tek belge yerine geçmektedir. Yani sahip olunan belge hem ÜDY Belgesi hem de ODY Belgesi olarak kullanılamaz. ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar sorusuna yanıt bulduğunuz gibi ODY Belgesi fiyatı ne kadar ve SRC Belgesi fiyatı ne kadar sorularınıza da detaylı yanıtlar vermek için Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı Denge Ulaştırma Hizmetleri kurumu olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar, Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi alma sürecinin uzun sürdüğü düşünülmektedir. Ancak sanılanın aksine ÜDY Belgesi 1 Ayda alınabilen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ÜDY Belgesi vermeye yetkili kurumların verdiği bir Mesleki Yeterlilik Belgesi türüdür. Her yıl güncellenen ÜDY Belgesi Fiyatları ile ilgili de 2024 ÜDY Belgesi Fiyatları yazımızı inceleyerek geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÜDY Belgesi haricinde Eğitim Kurumlarımız ODY Belgesi vermeye de yetkili ve Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim kurumlarından bir tanesidir. ÜDY Kurs Merkezi sitemizden edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak ODY Belgesi hakkında edinmek istediğiniz bilgiler ve talepleriniz için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Artan belge fiyatlarından etkilenmemek ve sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan yetkili personellerimiz ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (2 Reviews)

Yorum yapın