ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar 2024

ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar 2024

ÜDY Belgesi almak isteyen kişiler ya da firma personelleri ÜDY Kurslarına başvuru yaparken kendilerinden ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar nelerdir bu makalemizde bu belgeleri sizler için anlatacağız.

ÜDY Belgeleri

ÜDY Belgesi Gerekli Evrakları anlatmadan önce ÜDY Belgeleri hakkında bilgi vererek ÜDY Belgesi başvurusunda bulunacak kişileri ÜDY Belgeleri konusunda aydınlatalım.

 • ÜDY 1 Belgesi; Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 2 Belgesi; Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 3 Belgesi; Uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 4 Belgesi; Yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar
ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar

ÜDY Belgesi almak isteyen kişilerin başvuru yaptıkları ÜDY Belgesi Kurslarının onaylı ve ruhsatlı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurs olup olmadıklarını araştırmalarında fayda vardır. Aksi takdirde ruhsatsız ve onaysız kurumlardan ÜDY Belgesi alınamayacağı gibi şayet verilen ÜDY Belgesinin herhangi bir resmi geçerliliği olmayacaktır. Böylece firma taşımacılık faaliyetleri durdurulacak ya da idari para cezasına çarptırılacaktır.

ÜDY Kursu sorgulama nasıl yapılır öğrenmek için 2024 ÜDY Kursları yazımızı inceleyebilirsiniz.

ÜDY Belgesi Gerekli Evrakların Dışında ÜDY Belgesine Başvuru Durumunda Aranılan Şartlar;

 • ÜDY Belgesine başvuru yapan kişinin en az lise mezunu olmasıdır.
 • ÜDY Belgesine başvuru yapan kişinin uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı hürriyeti bağlayıcı ceza almamış olmaları gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan herkes ÜDY Belgesi Gerekli Evrakları ÜDY Kursuna ibraz ederek kayıt işlemini tamamlayabilir.

ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar
ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar

ÜDY Belgesi başvurusunda bulunurken ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar şunlardır;

 • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Diploma Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Durum Belgesi (e-Devlet)
 • Sabıka Kaydı (e-Devlet)
 1. Üdy Belgesi Gerekli Evraklardan nüfus cüzdanı ve ehliyet fotokopisini başvuru yaptığınız ÜDY Kursu ile iletişime geçerek kurumdan fotokopi için yardım alarak ÜDY Kursunuzda fotokopi çektirebilirsiniz.
 2. Biometrik fotoğraf; Milli Eğitim Bakanlığı Sistemine kurs kaydınız için yüklenmektedir. Ayrıca kurs arşivinde ÜDY Belgesi kursiyeri olduğunuzu belirtir nitelikte kursiyer dosyasında bulundurulmaktadır.
 3. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisini ÜDY Kursunda fotokopi çektirebilirsiniz. Diploma veya mezuniyet belgesi olamaması durumunda e-devlet üzerinden çıktısı alınabilen öğrenim durum belgesi yeterli olacaktır.
 4. Sabıka kaydı ise e-devletten alınabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca ÜDY Belgesi için başvuran adayın sicil kaydında uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı hürriyeti bağlayıcı ceza almamış olmaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı sicil kaydı bulunan kişiler ÜDY Belgesi alamazlar.

Üdy Belgesi Gerekli Evrakları ÜDY Kursuna kayıt aşamasında vererek ÜDY Belgesi için kaydınız oluşturabilirsiniz. ÜDY Belgesi alma süreci eğitim aşaması ile devam eder. Kursiyerler ÜDY Sınavına Milli Eğitim Bakanlığına uygun güncel içerikler ve destekleyici materyallerle uzman eğitmenler aracılığı ile ders görerek, ÜDY sınavına hazırlanırlar. Kursiyerlerin ÜDY Derslerine katılmaları, verilen materyallerin ve dersleri tekrar etmeleri ÜDY sınavında başarılı olmalarına katkıda bulunacaktır.

Üdy Belgesi Gerekli Evraklar kuruma sunulduktan sonra Eğitim ve Sınav aşaması süreci takip etmektedir.

ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar
ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar

ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar sorusuna gelirsek. 2024 ÜDY Belgeleri fiyatları listesi aşağıdaki gibidir;

 • ÜDY 1 Belgesi Fiyatı:  13.490,00 TL’dir.
 • ÜDY 2 Belgesi Fiyatı:  11.928,00 TL’dir.
 • ÜDY 3 Belgesi Fiyatı:  14.768,00 TL’dir.
 • ÜDY 4 Belgesi Fiyatı:  12.070,00 TL’dir.

ÜDY Belgelerinin kapsamı gereği; firmanın yaptığı işe ve hizmet gösterdiği bölgeye uygun olan ÜDY Belgesine ihtiyacı olduğuna karar verdikten sonra sorulan ilk soru ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. ÜDY Belgeleri bölge ve yapılan iş göz önüne alındığında verilen eğitim çeşidi, eğitim materyalleri ve eğitim süresi değiştiğinden ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi  fiyatları da farklılık göstermektedir.

ÜDY Belgeleri ders saat süreleri aşağıdaki gibidir;

 • ÜDY 1 Belgesi ders saati: 95 saattir.
 • ÜDY 2 Belgesi ders saati: 84 saattir.
 • ÜDY 3 Belgesi ders saati: 104 saattir.
 • ÜDY 4 Belgesi ders saati: 85 saattir.

ÜDY Belgesi derslerini tamamlayan ve ÜDY Belgesi sınavına girme aşamasına gelen kursiyer 40 soruluk ÜDY Sınavından sonra en az 70 puan aldıktan sonra ÜDY Belgesini almaya hak kazanmış olur. Devamında ÜDY Belgesi Kart ücretini yatırarak. ÜDY Belgesi onay işlemini de tamamlayarak. Bütün adımları bitirmiş olur. Bu makalemizde Üdy Belgesi Gerekli Evraklar ve diğer hususlarda verdiğimiz bilgiler dahilinde sizleri aydınlatmaya çalıştık.

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar nelerdir sorusunu açıkladığımıza göre ÜDY Belgesini nereden almalısınız buna değinelim. ÜDY Belgesi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, ÜDY Belgesi vermeye yetkili ÜDY Kurslarından alınmalıdır. Düşünülenin aksine ÜDY Belgesi almak uzun süre gerekmez. Yaklaşık 1 Ayda ÜDY Belgesi sahibi olabilirsiniz. Her sınav döneminde yenilenen ders materyallerimiz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde sizler de 1 Ayda ÜDY Belgesi sahibi olabilirsiniz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
ÜDY Belgesi Gerekli Evraklar, Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz dışında ODY Belgesi vermeye de yetkili olan kurumlarımız sayesinde Türkiye’nin en çok tercih edilen eğitim kurumlardan olarak ODY Belgeleri konusunda da kursiyerlerimize kaliteli eğitim ve hizmet sunuyoruz. ÜDY Kurs Merkezi sitemize yöneltilen soruları cevaplıyor ve sizleri aydınlatmaya devam ediyoruz. ODY Belgesi hakkındaki sorularınızı sorabileceğiniz ve ODY Belgesi hakkında bilgi edinebileceğiniz ODY Kurs Merkezi internet sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Zamlardan etkilenmemek ve sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 42 42 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın