ÜDY Belgesi Alma Şartları Nelerdir? 2024

ÜDY Belgesi Alma Şartları Nelerdir?

ÜDY Belgesi alma şartları nelerdir veya ÜDY Belgesi alma şartları nedir tarafımıza sorulan soruların başında gelmektedir. Bu makalemizde bu sorunun temeline inerek gereken ve merak edilen hususları cevaplamaya çalışacağız.

ÜDY Belgesi Alma Şartları ve Gerekli Evraklar

ÜDY Belgesi alma şartlarının en temelinde ÜDY Belgesi için başvuran kişinin en az lise mezunu olması gerekmektedir. Bu mezuniyet kıstasını taşımayan kişiler ne yazık ki ÜDY Belgesi alamazlar veya ÜDY Belgesi başvurusunda bulunamazlar.

ÜDY Belgesi alma şartlarının ikincisi 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı hürriyeti bağlayıcı ceza almamış olması gerekmektedir. Şayet sabıkasında bu hüküm uyarınca bir kaydı bulunan kişi ÜDY Belgesi alamaz ve ÜDY Belgesi başvurusunda bulunamaz.

ÜDY Belgesi Alma Şartları
ÜDY Belgesi Alma Şartları

ÜDY Belgesi Alma Şartlarını Taşıyorum Ne Yapmalıyım?

ÜDY Belgesi alma şartlarını taşıyan kişiler Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ÜDY Belgesi vermeye yetkili ÜDY Kurslarına başvuruda bulunarak ÜDY Belgesi alma yolunda ilk adımlarını atabilirler.

ÜDY Belgesi Kaydı için Gerekli Evraklar Nelerdir?

ÜDY Belgesi alma şartlarını sağlayan kişiler karar verdikleri ÜDY Belgesi türüne göre ÜDY Kursuna başvuruda bulunabilirler. Bu aşamada ÜDY Kurslarının adaylarından talep etmiş oldukları ÜDY Belgesi gerekli evrakları şunlardır;

 • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Diploma Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Durum Belgesi (e-Devlet)
 • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

Belgeleri tamamlayarak ÜDY Kursuna sunan kişiler ÜDY Belgesi için kayıt işlemini gerçekleştirmiş olurlar.

Bu aşamadan sonra adaylar diğer hususlar için ÜDY Kursundan bilgi alabilmektedirler.

ÜDY Belgesi Alma Şartları
ÜDY Belgesi Alma Şartları

ÜDY Belgesi Türleri Nelerdir?

ÜDY Belgesi alma şartlarını tamamlayarak ÜDY Belgesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler için kısaca ÜDY Belgesi Türleri hakkında bilgiler verelim.

 • ÜDY 1 Belgesi; Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 2 Belgesi; Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 3 Belgesi; Uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.
 • ÜDY 4 Belgesi; Yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan firmaların müdür, yönetici veya şef gibi personelin almak zorunda olduğu belgedir.

ÜDY Belgelerini ÜDY Kursuna başvurarak yaptığınız işin türevi ve yapılan işin kapsamına uygun ÜDY Belgesine kayıt olunması önerilir.

ÜDY Belgesi Alma Şartları
ÜDY Belgesi Alma Şartları

ÜDY Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY Belgesi Alma Şartları nedir sorusuna verdiğimiz cevaptan sonra ÜDY Belgesi Fiyatları sorusuna gelirsek. 2024 ÜDY Belgeleri fiyatları listesi aşağıdaki gibidir;

 • ÜDY 1 Belgesi Fiyatı:  13.490,00 TL’dir.
 • ÜDY 2 Belgesi Fiyatı:  11.928,00 TL’dir.
 • ÜDY 3 Belgesi Fiyatı:  14.768,00 TL’dir.
 • ÜDY 4 Belgesi Fiyatı:  12.070,00 TL’dir.

ÜDY Belgelerinin kapsamı gereği; firmanın yaptığı işe ve hizmet gösterdiği bölgeye uygun olan ÜDY Belgesine ihtiyacı olduğuna karar verdikten sonra sorulan ilk soru ÜDY Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. ÜDY Belgeleri bölge ve yapılan iş göz önüne alındığında verilen eğitim çeşidi, eğitim materyalleri ve eğitim süresi değiştiğinden ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi  fiyatları da farklılık göstermektedir.

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi Alma Şartları Nelerdir konusunda değindiğimize göre ÜDY Belgenizi nereden alabilirsiniz bu konuda yardımcı olalım. Genellikle ÜDY Belgesi ihtiyacı olan kişiler veya firmalar ÜDY Belgesi almak için sürecin çok uzun olduğunu ve bu sürece zaman ayırmanın onlar için büyük kayıp olduğunu söyler. Ancak tüm bu düşüncelerin aksine ÜDY Belgesi almak için uzun süre gerekmez. Gerekli belgeler ile yetkili ÜDY Belgesi Kursuna başvurarak yaklaşık 1 Ayda ÜDY Belgesi sahibi olabilirsiniz. Her sınav döneminde yenilenen ders materyallerimiz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde sizler de 1 Ayda ÜDY Belgesi sahibi olabilirsiniz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
ÜDY Belgesi Alma Şartları Nelerdir, Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz ÜDY Belgesinin yanı sıra ODY Belgesi vermeye yetkilidir. Kurumlarımız Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlıdır. Türkiye’nin en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer alan kurumlarımız ile 1 ayda ÜDY Belgesi ve 1 ayda ODY Belgesi alabilirsiniz.

ÜDY Kurs Merkezi sitemize yöneltilen soruları cevaplıyor ve sizleri aydınlatmaya devam ediyoruz. ODY Belgesi hakkındaki sorularınızı sorabileceğiniz ve ODY Belgesi hakkında bilgi edinebileceğiniz ODY Kurs Merkezi internet sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 42 42 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (2 Reviews)

Yorum yapın