ÜDY3 Belgesi Nedir?

ÜDY3 Belgesi Nedir?

ÜDY3 Belgesi nedir, ÜDY3 Belgesi nasıl alınır, ÜDY3 Belgesini kimler alabilir veya ÜDY3 Belgesini kimler almalıdır, ÜDY3 Belgesi fiyatı nedir ve ÜDY3 Belgesi için gereken şartlar nelerdir gibi ÜDY Kurs Merkezimize en sık yöneltilen soruları bu makalemizde ayrıntılı bir şekilde açıklayarak yanıtlayacağız.

ÜDY3 Belgesi Nedir?

ÜDY3 Belgesi Nedir sorusunu soruyor ve ÜDY3 Belgesi sahibi olmak için gereken adımları merak ediyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

Kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ÜDY3 Belgesi vermeye yetkili kurumdur. Bölgesinde en çok tercih edilen kurumdur; ÜDY Belgesi dışında ODY Belgesi ve SRC Belgesi tarafında da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

ÜDY3 Belgesi Başvuru ve ÜDY3 Belgesi Müracaat edecek kişilerden istenilen ilk şart en az lise mezunu olmasıdır ve bunun beraberinde 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi hususlardan sicil kaydının bulunmaması önem arz etmektedir.

ÜDY3 Belgesi Nedir
ÜDY3 Belgesi Nedir

ÜDY3 Belgesi;

ÜDY3 Belgesi nedir, Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyeti gösteren ilgili yetki belgesine sahip olan firmaların müdür, yönetici, şef veya yetkili personelin firma faaliyetlerini yerine getirmesinde gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Firmaların faaliyetlerini sürdürebilmesi için almak zorunda olduğu bu belgeye kişiler bireysel olarak da sahip olabilirler.

ÜDY3 Belgesi Nedir ve ÜDY3 Gerektiren Yetki Belgeleri Nelerdir?

Yapılan işin şekline ve işin yapıldığı bölgeye göre uygun yetki belgesi sahibi firmaların bünyelerinde Üst Düzey Yönetici ve/veya Orta Düzey Yönetici istihdam etmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda ÜDY3 Belgesine sahip olması gereken yetki belgelerini açıklayacağız.

 • C2 Yetki Belgesi,
 • L2 Yetki Belgesi,
 • M3 Yetki Belgesi,
 • R2 Yetki belgesi,
 • TİO Yetki belgesi,

sahibi firmalar bünyelerinde ÜDY3 Belgesine sahip bir Üst Düzey Yönetici istihdam etmek zorundadır. ÜDY3 Belgesine sahip bir üst düzey yönetici istihdam edilmemesi halinde firmaya uygulanacak idari para cezasının yanında firmanın yetki belgelerinin sınırlandırılması veya firma yetki bölgesinin kısıtlanması gibi yaptırımlar ile karşılaşması olası bir durumdur. ÜDY3 Belgesi ve diğer ÜDY Belgeleri hakkındaki merak ettiğiniz bilgilere ÜDY Kurs Merkezi internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ODY Belgesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi edebilirsiniz.

ÜDY3 Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY3 Belgesi nedir sorusunun ardından en çok merak konusu olan bir diğer soru da ÜDY3 Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. Siz değerli okurlarımız için merak edilen ÜDY Belgesi fiyatları hakkında bilgi vermek isteriz.

 • ÜDY1 Belgesi fiyatı Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 13.490,00 TL‘dir.
 • ÜDY2 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 11.928,00 TL‘dir.
 • ÜDY3 Belgesi fiyatı Uluslararası Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 14.768,00 TL‘dir.
 • ÜDY4 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 12.070,00 TL‘dir.

ÜDY Belgeleri kapsamları gereği; 

ÜDY3 Belgesi, ÜDY4 Belgesi, ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesini kapsar. Yani ÜDY3 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY4 Belgesi, ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY3 Belgesini Yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY4 Belgesi ve ayrıca ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesi yerine de kullanabilir.

Aynı zamanda ÜDY1 Belgesi, ÜDY2 Belgesi, ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesini kapsar. Yani ÜDY1 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY2 Belgesi, ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY1 Belgesini Yurtiçi yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY2 Belgesi ve ayrıca ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesi yerine de kullanabilir.

Aynı zamanda Unutulmamalıdır ki sahip olunan her belge yalnızca tek belge olarak kullanılabilir. Yani ÜDY3 Belgesi sadece ÜDY3 Belgesi, ÜDY4 Belgesi, ODY3 Belgesi ya da ODY4 Belgesi olarak kullanılabilir. Aynı anda birden fazla belge kullanılamaz.

ÜDY3 Belgesi Nedir
ÜDY3 Belgesi Nedir

ÜDY3 Belgesini Kimler Alabilir?

 • Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı yapan şirket ve firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelleri,
 • Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo sektöründe çalışan personeller ve çalışmak isteyen kişiler,
 • Lojistik öğrenimi mezunları ya da okuyan öğrenciler,
 • Lojistik sektöründe iş bulmak isteyen kişiler,
 • En az lise mezunu olan herkes

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumlara başvuru yaparak ve gerekli olan şartları yerine getirerek ÜDY3 Belgesi olan Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı belgesini alabilirler.

ÜDY3 Belgesi Nasıl Alınır?

ÜDY3 Belgesi almak uzun bir süreç gibi düşünülse de düşünülenin aksine yaklaşık 1 Ayda ÜDY3 Belgesi almak mümkündür. ÜDY3 eğitimi ve ÜDY3 Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz sayesinde 1 Ayda ÜDY3 Belgesine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken  +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşerek 1 Ayda ÜDY 3 Belgesi almak için detayları öğrenebilirsiniz.

ÜDY3 Belgesi için Gereken Şartlar Nelerdir?

ÜDY3 Belgesi nedir sorusunu yanıtladığımıza göre ÜDY3 Belgesi için gereken şartları inceleyelim;

Başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin en az lise mezuniyeti şartını yerine getirmiş olması gerekmektedir. ÜDY3 Belgesi almak için başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin  4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi konulardan sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca ÜDY3 Belgesinin ÜDY3 Belgesi vermeye yetkili gerekli Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili bir kurum olmalıdır. Aksi takdirde ÜDY3 Belgesi geçerli olmayacak ve yapılan incelemelerde firmanın Uluslararası Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyetleri sekteye uğrayacak ve firma idari para cezası yaptırımına maruz kalacaktır.

Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetlerine +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşebilir ve ÜDY3 Belgesi ile ilgili değil ÜDY1 Belgesi, ÜDY2 Belgesi ÜDY4 Belgesi, ODY Belgesi ve SRC Belgesi hakkındaki tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

ÜDY3 Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY3 Belgesi Nedir sorusunu açıkladığımıza göre ÜDY3 Belgesini nereden almalısınız buna değinelim. ÜDY 1 Belgesi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, ÜDY3 Belgesi vermeye yetkili ÜDY Kurslarından alınmalıdır. Sanılanın aksine ÜDY3 Belgesi almak uzun süre gerekmez. Yaklaşık 1 Ayda ÜDY3 Belgesi sahibi olabilirsiniz. Her sınav döneminde güncellenen ders içeriklerimiz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde sizler de 1 Ayda ÜDY3 Belgesi sahibi olabilirsiniz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
ÜDY3 Belgesi Nedir, Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi alma sürecinin uzun sürdüğü düşünülmektedir. Ancak sanılanın aksine ÜDY Belgesi 1 Ayda alınabilen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ÜDY Belgesi vermeye yetkili kurumların verdiği bir Mesleki Yeterlilik Belgesi türüdür. Her yıl güncellenen ÜDY Belgesi Fiyatları ile ilgili de 2024 ÜDY Belgesi Fiyatları yazımızı inceleyerek geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÜDY Belgesi haricinde Eğitim Kurumlarımız ODY Belgesi vermeye de yetkili ve Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim kurumlarından bir tanesidir. ÜDY Kurs Merkezi sitemizden edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak ODY Belgesi hakkında edinmek istediğiniz bilgiler ve talepleriniz için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Artan belge fiyatlarından etkilenmemek ve sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan yetkili personellerimiz ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın