ÜDY4 Belgesi Nedir?

ÜDY4 Belgesi Nedir?

ÜDY4 Belgesi nedir, ÜDY4 Belgesi nasıl alınır, ÜDY4 Belgesini kimler alabilir veya ÜDY4 Belgesini kimler almalıdır, ÜDY4 Belgesi fiyatı nedir ve ÜDY4 Belgesi için gereken şartlar nelerdir gibi ÜDY Kurs Merkezimize en sık yöneltilen soruları bu makalemizde ayrıntılı bir şekilde açıklayarak yanıtlayacağız.

ÜDY4 Belgesi Nedir?

ÜDY4 Belgesi Nedir sorusunu soruyor ve ÜDY4 Belgesi sahibi olmak için gereken adımları merak ediyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

Kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ÜDY4 Belgesi vermeye yetkili kurumdur. Bölgesinde en çok tercih edilen kurumdur; ÜDY Belgesi dışında ODY Belgesi ve SRC Belgesi tarafında da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

ÜDY4 Belgesi Başvuru ve ÜDY4 Belgesi Müracaat edecek kişilerden istenilen ilk şart en az lise mezunu olmasıdır ve bunun beraberinde 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi hususlardan sicil kaydının bulunmaması önem arz etmektedir.

ÜDY4 Belgesi Nedir
ÜDY4 Belgesi Nedir

ÜDY4 Belgesi;

ÜDY4 Belgesi nedir, Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyeti gösteren ilgili yetki belgesine sahip olan firmaların müdür, yönetici, şef veya yetkili personelin firma faaliyetlerini yerine getirmesinde gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Firmaların faaliyetlerini sürdürebilmesi için almak zorunda olduğu bu belgeye kişiler bireysel olarak da sahip olabilirler.

ÜDY4 Belgesi Nedir ve ÜDY4 Gerektiren Yetki Belgeleri Nelerdir?

Yapılan işin şekline ve işin yapıldığı bölgeye göre uygun yetki belgesi sahibi firmaların bünyelerinde Üst Düzey Yönetici ve/veya Orta Düzey Yönetici istihdam etmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda ÜDY4 Belgesine sahip olması gereken yetki belgelerini açıklayacağız.

 • L1 Yetki Belgesi,
 • M2 Yetki Belgesi,
 • N2 Yetki Belgesi,
 • P2 Yetki Belgesi,
 • R1 Yetki belgesi,

sahibi firmalar bünyelerinde ÜDY4 Belgesine sahip bir Üst Düzey Yönetici istihdam etmek zorundadır. ÜDY4 Belgesine sahip bir üst düzey yönetici istihdam edilmemesi halinde firmaya uygulanacak idari para cezasının yanında firmanın yetki belgelerinin sınırlandırılması veya firma yetki bölgesinin kısıtlanması gibi yaptırımlar ile karşılaşması olası bir durumdur. ÜDY4 Belgesi ve diğer ÜDY Belgeleri hakkındaki merak ettiğiniz bilgilere ÜDY Kurs Merkezi internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ODY Belgesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi edebilirsiniz.

ÜDY4 Belgesi Fiyatı Ne Kadar?

ÜDY4 Belgesi nedir sorusunun ardından en çok merak konusu olan bir diğer soru da ÜDY4 Belgesi fiyatı ne kadar olmuştur. Siz değerli okurlarımız için merak edilen ÜDY Belgesi fiyatları hakkında bilgi vermek isteriz.

 • ÜDY1 Belgesi fiyatı Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 13.490,00 TL‘dir.
 • ÜDY2 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Belgesi; 11.928,00 TL‘dir.
 • ÜDY3 Belgesi fiyatı Uluslararası Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 14.768,00 TL‘dir.
 • ÜDY4 Belgesi fiyatı Yurtiçi Yük, Kargo ve Eşya Taşımacılığı Belgesi; 12.070,00 TL‘dir.

ÜDY Belgeleri kapsamları gereği;

ÜDY4 Belgesi, ODY4 Belgesini kapsamaktadır. Ayrıca diğer kapsamlar da aşağıdaki gibidir;

ÜDY1 Belgesi; ÜDY2 Belgesi, ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesini kapsar. Yani ÜDY1 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY2 Belgesi, ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY1 Belgesini; Yurtiçi yolcu taşımacılığı belgesi olan ÜDY2 Belgesi ve ayrıca ODY1 Belgesi ve ODY2 Belgesi yerine de kullanabilir.

Aynı zamanda ÜDY3 Belgesi; ÜDY4 Belgesi, ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesini kapsar. Yani ÜDY3 Belgesine sahip firma personeli ya da kişi ÜDY4 Belgesi, ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesine de sahip olmuş olur. Böylece Uluslararası yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY3 Belgesini Yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı belgesi olan ÜDY4 Belgesi ve ayrıca ODY3 Belgesi ve ODY4 Belgesi yerine de kullanabilir.

ÜDY2 Belgesi, ODY2 Belgesini kapsamaktadır.

Unutulmamalıdır ki sahip olunan her belge yalnızca tek belge olarak kullanılabilir. Yani ÜDY4 Belgesi sadece ÜDY4 Belgesi olarak ya da ODY4 Belgesi olarak kullanılabilir. Aynı anda çift belge olarak kullanılamaz.

ÜDY4 Belgesi Nedir
ÜDY4 Belgesi Nedir

ÜDY4 Belgesini Kimler Alabilir?

 • Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı yapan şirket ve firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelleri,
 • Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı sektöründe çalışan personeller ve çalışmak isteyen kişiler,
 • Lojistik öğrenimi mezunları ya da okuyan öğrenciler,
 • Lojistik sektöründe iş bulmak isteyen kişiler,
 • En az lise mezunu olan herkes

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumlara başvuru yaparak ve gerekli olan şartları yerine getirerek ÜDY4 Belgesi olan Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı belgesini alabilirler.

ÜDY4 Belgesi Nasıl Alınır?

ÜDY4 Belgesi nedir açıkladıktan sonra çok sık karşılaştığımız ÜDY4 Belgesi alma süreci uzun bir süreç gibi düşünülse de düşünülenin aksine yaklaşık 1 Ayda ÜDY4 Belgesi almak mümkündür. ÜDY4 eğitimi ve ÜDY4 Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz sayesinde 1 Ayda ÜDY4 Belgesine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken  +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşerek 1 Ayda ÜDY4 Belgesi almak için detayları öğrenebilirsiniz.

ÜDY4 Belgesi için Gereken Şartlar Nelerdir?

ÜDY4 Belgesi nedir sorusunu yanıtladığımıza göre ÜDY4 Belgesi için gereken şartları inceleyelim;

Başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin en az lise mezuniyeti şartını yerine getirmiş olması gerekmektedir. ÜDY4 Belgesi almak için başvuran firmaların yönetici, müdür, şef veya yetkili personelinin ya da kişinin  4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı ya da ticareti gibi konulardan sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca ÜDY4 Belgesinin ÜDY4 Belgesi vermeye yetkili gerekli Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili bir kurum olmalıdır. Aksi takdirde ÜDY4 Belgesi geçerli olmayacak ve yapılan incelemelerde firmanın Yurtiçi Yük, Eşya ve Kargo Taşımacılığı faaliyetleri sekteye uğrayacak ve firma idari para cezası yaptırımına maruz kalacaktır.

Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Mesleki Yeterlilik Belgesi vermeye yetkili olan kurumumuz Denge Ulaştırma Hizmetlerine +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan danışmanlarımız ile görüşebilir ve ÜDY 4 Belgesi ile ilgili değil ÜDY1 Belgesi, ÜDY2 Belgesi ÜDY3 Belgesi, ODY Belgesi ve SRC Belgesi hakkındaki tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

ÜDY4 Belgesi Nereden Alınır? 

ÜDY4 Belgesi Nedir sorusunu açıkladığımıza göre ÜDY4 Belgesini nereden almalısınız buna değinelim. ÜDY4 Belgesi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, ÜDY4 Belgesi vermeye yetkili ÜDY Kurslarından alınmalıdır. Sanılanın aksine ÜDY4 Belgesi almak uzun süre gerekmez. Yaklaşık 1 Ayda ÜDY4 Belgesi sahibi olabilirsiniz. Her sınav döneminde güncellenen ders içeriklerimiz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde sizler de 1 Ayda ÜDY4 Belgesi sahibi olabilirsiniz.

Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın
ÜDY4 Belgesi Nedir, Zam Gelmeden 1 Ayda ÜDY Belgenizi Alın

ÜDY Belgesi Nereden Alınır?

ÜDY Belgesi alma sürecinin uzun sürdüğü düşünülmektedir. Ancak sanılanın aksine ÜDY Belgesi 1 Ayda alınabilen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ÜDY Belgesi vermeye yetkili kurumların verdiği bir Mesleki Yeterlilik Belgesi türüdür. Her yıl güncellenen ÜDY Belgesi Fiyatları ile ilgili de 2024 ÜDY Belgesi Fiyatları yazımızı inceleyerek geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÜDY Belgesi haricinde Eğitim Kurumlarımız ODY Belgesi vermeye de yetkili ve Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim kurumlarından bir tanesidir. ÜDY Kurs Merkezi sitemizden edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak ODY Belgesi hakkında edinmek istediğiniz bilgiler ve talepleriniz için ODY Kurs Merkezi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Artan belge fiyatlarından etkilenmemek ve sınırlı sayıda kontenjan avantajını kaçırmamak için +90 549 493 4242 numaralı telefonumuzdan yetkili personellerimiz ile görüşebilir ve ÜDY Belgesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın